Narciarskie dolce vita w Południowym Tyrolu

Południowy Tyrol to region leżący w sercu wpisanych na Listę UNESCO Dolomitów. Miejsce z 300 słonecznymi dniami w roku, w którym alpejski klimat i gwarancja śniegu łączy się ze śródziemnomorską kuchnią i stylem życia, a leniwy wypoczynek na łonie natury spotyka zimową aktywność w nowoczesnych ośrodkach, z perfekcyjnie przygotowanymi stokami. 

Poczuj narciarskie emocje!

Włoskie Dolomity to świetnie zorganizowane ośrodki narciarskie i tysiące kilometrów tras zjazdowych.

Narty lub snowboard? A może jeszcze coś innego? Południowy Tyrol oferuje nie tylko perfekcyjnie przygotowane stoki i nowoczesne kolejki linowe. To również najlepsze we Włoszech snowparki i cała masa, nie tylko narciarskich, atrakcji na stoku i poza nim.

Znajdź stok dla siebie!
Posmakuj Południowego Tyrolu!

Południowy Tyrol to mariaż alpejskiej i śródziemnomorskiej kuchni. W licznych tradycyjnych, górskich chatach, na stoku i nie tylko – pyszna atmosfera gwarantowana! 

Południowy Tyrol to najbardziej doceniony włoski region w rankingu Michelin. O wyjątkowości tutejszej kuchni świadczy bogata gama smaków i wysoka jakość lokalnych produktów. Najlepszej klasy potrawy dostępne są tu nawet na stokach!

Odkryj lokalne smaki!
Zabierz swoich bliskich!

Narty z dziećmi? W Południowym Tyrolu sprzyja temu wszystko. Bezpieczne stoki, przyjazne rodzinom ośrodki narciarskie i hotele oraz liczne atrakcje dla młodszych i starszych to gwarancja znakomitej zabawy i braku nudy.

Łagodne trasy i stoki pełne udogodnień, ułatwiających naukę jazdy na nartach. Szkółki narciarskie dla dzieci i dorosłych, do tego snowparki gwarantujące zorganizowanie czasu dla najmłodszych pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. To wymarzone warunki na wakacje dla całej rodziny.

Wybierz coś z rodziną!
Przeżyj chwile relaksu!

W Południowym Tyrolu relaks nabiera zupełnie nowego znaczenia. Bogata oferta wellness & spa sprawi, że po szaleństwie na stoku szybko dojdziesz do siebie!

Obok klasycznych masaży region oferuje zabiegi spa z zastosowaniem lokalnych produktów i tradycyjnych metod. Jest w czym wybierać! Od regenerujących kąpieli w sianie, winie, mleku lub jabłkach po kuracje z użyciem leczniczego olejku sosnowego – wszystko to z myślą o relaksie ciała i duszy po wysiłku na stoku!

Odpocznij na stoku!
Wybierz stok dla siebie!

 

Około 30 ośrodków, z których większość należy do Dolomiti Superski, jednej z największych karuzeli narciarskich na świecie i Ortler Skiarena z familijnymi ośrodkami na zachodzie prowincji. Świetne warunki narciarskie tworzy tu ponad 1000 kilometrów tras zjazdowych oraz doskonale zorganizowana baza hotelowa. 

Jak dotrzeć do Południowego Tyrolu?
  • Samochodem

    Dojazd trasą Brennerpass lub „drogą brennerską” (Brennerstraße). Podróż z Warszawy zajmie 15 godzin, a z Krakowa – 11.  

  • Samolotem

    Lotniska położone najbliżej Południowego Tyrolu są w Innsbrucku lub w Weronie. Inne znajdują się w Monachium, Wenecji, Treviso, Bergamo i Mediolanie.

  • Pociągiem

    Do wyboru mamy dwie trasy: Monachium – Innsbruck – Brennero/Brenner – Bolzano/Bozen oraz Wiedeń – Salzburg – Innsbruck – Brennero – Bolzano.