Jižní Tyrolsko hledá lyžující požitkáře

Jižní Tyrolsko patří mezi nejkrásnější a nejznámější oblasti italských Dolomitů, které v sobě snoubí to nejlepší ze Středomoří a Alpské oblasti. Jihotyrolský ráj garantuje lyžařům 300 slunečních dní v roce a více než 1000 km perfektně upravených sjezdovek. Gurmáni zde jistě ocení alpsko-středomořskou kuchyni.

Vše o lyžování

V Jižním Tyrolsku v italských Dolomitech najdete 30 lyžařských středisek, Sterzing-Ratschings a další střediska v rámci Dolomiti Superski nebo Ortler Skiarena.

Těšte se na více než 1000 km perfektně upravených sjezdovek. Ať už jde o sjezdové lyžování či snowboarding, Jižní Tyrolsko nabízí mnohem víc než dokonale zasněžené svahy, skvěle udržované lanovky a jedny z nejlepších snowparků v Itálii. Tato úchvatná oblast italských Alp dále garantuje 300 slunečních dní v roce.

Najděte nejlepší svahy
Objevte lázeňské tadice

Alpský šarm i pravá středomořská atmosféra - tento dokonalý kontrast se nachází všude v Jižním Tyrolsku, a to včetně kuchyně.

Jižní Tyrolsko je italskou provincií pyšnící se nejvíce michelinskými hvězdami - svou kuchyni předvádí na svazích i mimo ně! Dolce Vita a nádherná panoramata velkolepých Dolomit návštěvníky doslova vyzývají, aby si užívali každého okamžiku své jedinečné zimní dovolené.

Poznejte lokální chutě
Zimní rodinné radovánky

Rodinná jihotyrolská lyžařská střediska a komfortní rodinné hotely vám zaručují dokonalou kombinaci zábavy na svazích a relaxace.

Snadné až středně náročné sjezdovky, lanovky s dětskou pojistkou a dětské parky zaručují zimní zábavu pro celou rodinu. Vybrat si můžete z velkého množství lyžařských škol, které nabízejí kurzy pro všechny věkové kategorie. 

Ponořte se do atmosféry
Hýčkejte své tělo i mysl

V mnoha wellness hotelech a lázeňských centrech po celém regionu italských Dolomit můžete relaxovat po aktivním dni na sjezdovkách.

Kromě klasických masáží se jihotyrolské lázeňské procedury spoléhají na tradiční metody a místní produkty. Již více jak sto let je využíváno aroma borovice k regeneraci těla i mysli, stejně jako senné lázně, která pomáhá nejen unaveným farmářům. A co byste řekli na mléčnou, jablečnou či vinnou lázeň? Po celodenním lyžování se budete cítit jako znovuzrození.

Objevte lázeňské tradice
Zasněžené svahy Jižního Tyrolska

 

V italských Dolomitech v Jižním Tyrolsku se rozprostírá přibližně 30 lyžařských oblastí, z nichž většina patří do největšího lyžařského  areálu v Evropě - Dolomiti Superski, či do Ortler Skiarena - rodinných lyžařských oblastí nacházejících se v západní části provincie.

Jak se k nám dostanete?
  • Autem

    Osobním autem se z Prahy do Bolzana/Bozenu dostanete přibližně za šest hodin. Velmi oblíbenou trasou a nejvíce projížděným alpským sedlem je Brennerský průsmyk.

  • Letadlem

    Innsbruck na severu a Verona na jihu jsou letiště nacházející se nejblíže Jižnímu Tyrolsku. Letecká spojení jsou příznivá, což vám usnadní plánování cest.

  • Vlakem

    Z České republiky se do Jižního Tyrolska dostanete pohodlně i vlakem, a to díky nejrůznějším trasám. Doba cesty z Prahy by neměla trvat déle než šest hodin.

Objednat newsletter

Každý měsíc nejlepší prázdninové nabídky Extra tipy pro Vaši dovolenou v Jižním Tyrolsku Úchvatné fotky a videa

Bezpečné cestování